Budowa domu czy kupno mieszkania?

Budowa domu czy kupno mieszkania?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

?????????????????????????????????????Koszt kupna mieszkania często jest porównywalny z budową domu. Co zatem zrobić? Wybudować dom, czy kupić mieszkanie ze spółdzielnią mieszkaniowa?
Budowa domu jest bardziej dostępna dla tych, którzy mają działkę budowlaną. Dlatego też mniej wyniesie nas budowa domu na posiadanej posesji niż kupno mieszkania do remontu. Mieszkanie w domu jest również tańsze w kosztach od życia w mieście w bloku. Trzeba też pamiętać że działka umieszczona na obrzeżach będzie tańsza od tej która znajduje się w obszarze administracyjnym.
Jeżeli chcemy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym które wymaga pełnego remontu, wykończenia wnętrza i wyposażenia, jako alternatywę budowy domu, to śmiało można powiedzieć że ta druga opcja jest tańsza. Posiadamy działkę, stawiamy dom i go wykańczamy. Dom można wybudować za 2-2,5 tys. zł. za metr kwadratowy. Nie mamy co liczyć na znalezienie mieszkania w takich cenach. Jeżeli jednak nie posiadamy działki budowlanej, dojdzie nam do budowy dodatkowy koszt, a wtedy wszystko wyrównuje się z kupnem mieszkania. Będzie więc to korzystniejsze, ponieważ poniesiemy mniejsze koszty. Istnieje wiele mieszkań, które w stanie wykończonym trafiają do sprzedaży, mają już nawet wyposażenie, więc nie wymagają gruntownego remontu i nasza kieszeń również nie odczuwa dużych strat.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: