Farba na elewacje

Farba na elewacje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Farba na elewacje„Domek ciasny, ale własny” – przysłowie które zna każdy z nas. Nie musi być ze złota, ważne by był przytulny, byśmy się w nim dobrze czuli i był właśnie nasz. Nasze gniazdko powinno kojarzyć się nam z ciepłem rodzinnym, z miejscem bezpiecznym i przeznaczonym do odpoczynki. Chcemy by był wyjątkowy i spełniam oczekiwania nasze i naszych bliskich. Przy budowie domu, zastanawiamy się w jaki sposób go wykończyć. Chcemy by był odzwierciedleniem naszej duszy i pokazywał po części nasz styl. Efektowe wykończenie zawsze przykuje uwagę innych osób. Jak więc wykończyć elewacje?
Farby silikonowe to jedno z pokryć, które możemy zastosować. Są bardzo elastyczne i mają zdolność samoczyszczenia. Są bardzo odporne na różne czynniki atmosferyczne . Nie pojawiają się na nich porosty i są świetnym rozwiązaniem dla naszego domu, kiedy znajduje się w rejonie o dużym zanieczyszczeniu. Można je położyć na betonie, cegle, czy płytach. Na długie lata zachowują swój piękny kolor.
Farby mineralne to kolejny twór, który możemy wykorzystać na nasz dom. Główną zaletą jest to, że są po prostu tanie. Malujemy nimi surowy beton, tynki. Używa się ich w rejonach o niskim zanieczyszczeniu. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, to użycie tej farby na pewno nam w tym nie pomoże, ponieważ łatwo nasiąkają, zostają na nich zacieki, robią się odbarwienia.
Kolejne w kolejce mogą być impregnaty które nabłyszczają cegłę, tzw. impregnaty olejowe. Mamy też do dyspozycji silikonowe i silikatowe na beton czy kamień.
Pamiętajmy, że malowanie domu wymaga czasu, a podłoże musi być suche. Idealna pogoda do wykańczania domu, to bezdeszczowe dni i temperatura około 15 stopni Celcjusza.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: