Instalację c.w.u. od podstaw – porady

Instalację c.w.u. od podstaw – porady
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Instalację c.w.u. od podstawPlanując wykorzystanie ciepła słonecznego przy instalacji cwu, zasobnik solarny możemy montować od razy, a kolektory słoneczne dołączyć trochę później. Jeżeli w kotłowni mamy mało miejsca, a nasz zasobnik c.w.u. jest dobry, możemy dokupić tylko jednowężnicowy zasobnik. Połączenie musi być wykonane tak, aby woda z wodociągu płyneła przez zbiornik, on był ogrzewany przez solarke, a potem cały zasobnik ogrzewany przez kocioł i grzałkę. Jest to skomplikowane, ale dobry fachowiec zrobi nam to bez problemu.
Kolektory słoneczne możemy umieścić na dachu, ale również z boku budynku na ścianie. Miejsce musi być dobrane tak, aby jak najdłużej na kolektory padało słońce. To w sumie jedyna zależność miejsca, w którym chcemy je zamontować. Dużą popularność mają teraz pompy solarne typu drain back które są bezciśnieniowe, mają charakter grawitacyjny.
Każda firma ktora oferuje nam takie kolektory i zbiorniki ma w ofercie całe projekty których możemy od nich wręcz wymagać. Przyślą nam do domu doradcę i pomogą wszystko spokojnie wybrać. Jeżeli nie masz gdzie zainstalować kolektorów z przyczyn chociażby położenia budynku, jego otoczenia zawsze możesz zainwestować w powietrzną pompę ciepła.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


1 komentarz

  1. maciek83

    Bardzo dobrej jakosci artykuly oraz sam wyglad strony.

Ostatnio dodane: