Jak ochłodzić mieszkanie latem?

Jak ochłodzić mieszkanie latem?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak ochłodzić mieszkanie latemKto mieszka w bloku wie, że lato czasami bywa w mieszkaniu nie do zniesienia. Zwłaszcza na wysokich piętrach, gdzie pomieszczenia bardzo szybko się nagrzewają. W zime jest to idealne rozwiązanie, lecz latem bywa bardzo ciężko. Jak zatem się ochłodzić?
Instalacja klimatyzatora to jeden z najskuteczniejszych i popularnych sposobów. W upalne dni, nie istnieje chyba nic przyjemniejszego niż klimatyzowane pomieszczenie. Nowe bloki są tworzone z myślą o instalacji klimatyzach split, jednak w starszych, ludzie muszą instalować klimatyzatory na balkonach. Najlepszy jednak jest chyba klimatyzator przenośny.
Kolejnym sposobem jest klimator działający na zasadzie odparowywania wody. Jest on tak samo duży jak klimatyzator, ale jest tańszy i również zapewnia nam ochłodzenie. Nie jest on jednak bardzo dobrym urządzeniem. Różnica temperatury w pomieszczeniu to zaledwie od 1-3 stopni.
Wielu ludzi decyduje się na wentylatory. Mamy dostępne tradycyjne lub kolumnowe. Ochładzają dany obszar. Im większa moc wentylatora tym mocniejszy podmuch, dlatego przy jego kupnie najlepiej się nią kierować.
Kiedy na dworze jest upał najlepiej nie otwierać w pomieszczeniach okien. Jedynie w nocy. Bloki trzymają gorącą temperaturę, dlatego też lepiej nie wpuszczać dodatkowo nagrzanego powietrza do pomieszczenia. Możemy również pozasłaniać rolety i firanki.
Zawsze w jakiś sposób poczujemy różnice w temperaturze.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: