Jak wycofać się z umowy developerskiej?

Jak wycofać się z umowy developerskiej?
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

Jak wycofać się z umowy developerskiejDobrze wiemy, że każda umowa wiąże się z poniesieniem dużej odpowiedzialności. Jedną z najważniejszych umów podpisywanych w życiu, jest umowa z developerem. Nie nalezy podpisywać jej pochopnie, ponieważ później możemy mieć duże trudności z wycofaniem się z niej. Często bywa tak, że developer nie zgadza się na zerwanie kontraktu, a wtedy musimy udowodnić mu, że nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, które sa objęte ustawą.
Mamy prawo odstąpić od umowy z developerem w ciągu 30 dni od momentu jej podpisania. Możemy to zrobić w przypadku gdy nasza umowa nie zawiera elementów, które są wypisane w ustawie, jeżeli nie zgadzają się jakiekolwiek informacje zapisane w prospekcie informacyjnym i jego załącznikach, oraz kiedy developer nie zadbał oto byśmy takowe posiadali przed podpisaniem umowy z nim. Gdy zapisane w protokołach informacje są nieprawdziwe i nie zgadzają się ze stanem w jakim faktycznie znajduje się nieruchomość w momencie podpisania umowy. Możemy również zerwać umowę, kiedy cały prospekt informacyjny nie zawiera elementów które są wymagane przez ustawę.
Ustawa przewiduje również, że nabywca może odstąpić od umowy, jeżeli nie został na niego przekazany akt własności mieszkania. Należy wtedy jednak wyznaczyć developerowi okres 120 dni, na przeniesienie aktu własności na nabywcę, a nastepnie sporządzenie umowy ostatecznej. Nie możemy w tym przypadku stwierdzić, kto za zaistniałą sytuację odpowiada.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: