Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy – jaka jest różnica?

Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy – jaka jest różnica?
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

???????????????????????????Większość z nas podczas kupna nieruchomości korzysta z oferty kredytowej banków. Niewiele osób może pozwolić sobie na kupno mieszkania, płacąc gotówką. Często mówi się o kredytach mieszkaniowych i hipotecznych. Są to pojęcia stosowane na przemian, jednak istnieje między nimi różnica, ponieważ nie każdy kredyt hipoteczny musi być mieszkaniowym. Co więc stanowi różnicę?
Kredyt mieszkaniowy, kredytobiorca pobiera w celach mieszkaniowych. Przeważnie pieniądze te są przeznaczana na zakup nieruchomości.  Można więc powiedzieć że to kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Hipoteka w postaci danej nieruchomości jest zabezpieczeniem dla banku. Oczywiście pod zastaw nie musi być brana pod uwagę kupowana nieruchomość, ale inna należąca do kredytobiorcy lub osób trzecich. Bardzo rzadko kredyt taki nie ma zabiezpieczenia hipotecznego i jest oparty na jego innym rodzaju, np. pośrednictwa osób trzecich, polisy ubezpieczeniowej, czy blokadzie konta kredytobiorcy.
Kredyt hipoteczny to kredyt, który jest zabezpieczony hipoteką za każdym razem, ale otrzymane pieniądze nie muszą być wydawane na zakup mieszkania. Kredyt hipoteczny jest dostępny dla firm, na budowę domu, działki. Ma on pojęcie dużo szersze. Każdy kredyt hipoteczny ma zabezpieczenie w postaci hipoteki nieruchomości, nie ma jednak znaczenia na co zostaną przeznaczone otrzymane pieniądze. Mają większy katalog zastosowań od kredytów mieszkaniowych. Te drugie mogą być przeznaczone tylko na zakup mieszkania. I to jest zasadnicza różnica, pomiędzy tymi kredytami.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: