Najlepsze Kolektory Sloneczne

Najlepsze Kolektory Sloneczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Witam. Mamy zaszczyt przedstawiać Państwu różne propozycje instalacji solarnych – głównie kolektory słoneczne, a do ich budowy możemy dostarczyć państwu wszelkich niezbędnych urządzeń, jak również służyć informacjami dotyczącymi prawidłowej budowy kolektorów, która w pewnych przypadkach daje możliwość na wykorzystanie maksymalnie energii słonecznej!
Kolektory Podstawy

Słońce jest głównym(!) źródłem energii, ze względu na to gdyż olej, gaz węgiel i drewno są jedynie produktami ubocznymi energii słonecznej. Energia, którą w ciągu kilku godzin jest w stanie dostarczyć słońce wystarczyłaby na pokrycie rocznego zapotrzebowania. Jedną z bardziej ekonomicznych i popularnych form wykorzystania energii słonecznej stało się użycie kolektorów słonecznych – kolektory słoneczne.

Za pomocą kolektorów promieniowanie Słoneczne przekształcane jest w ciepło. Jedna warstwa kolektora umożliwia absorbcję aż do 95 % promieniowania, jednocześnie tylko 10 % jest przekazane w formie promieniowania cieplnego. Ze względu na to, że nasłonecznienie podlega różnym wahaniom w zależności od pory dnia i roku, każda instalacja solarna wyposażona jest w podgrzewacz wody o określonej pojemności. W zależności od zakresu zastosowania może to być podgrzewacz do pitnej lub do grzewczej wody. Wymiana ciepła kolektory słoneczne odbywa się w podgrzewaczu za pośrednictwem oddzielnego obiegu pompowego i wymiennika ciepła. Za czynnik obiegowy robi mieszanka wody i środka zapobiegającego zamarzaniu podczas mrozu. Jeżeli temperatura w kolektorze słonecznym > od temperatury wody w podgrzewaczu, to pompa zostaje powiadomiona sygnałem pochodzącym od regulatora różnicy temperatur, a następnie zostaje włączona i będzie tłoczyć do podgrzewacza ogrzany czynnik obiegowy z kolektorów słonecznych.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: