Rodzaje ogrzewania i środki ku temu służące

Rodzaje ogrzewania i środki ku temu służące
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rodzaje ogrzewaniaBardzo popularne do ogrzewania były kiedyś kotły olejowe. Bardzo wygodne i czyste. Jednak dziś ze względów finansowych są rzadziej wykorzystywane. Posiadają pojemnik na olej opałowy, który tankuje się raz do roku. Znajduje się on w innym pomieszczeniu. Kiedy już jest on wyregulowany, to kocioł jest gotowy do podjęcia pracy i jest bezobsługowy.
Ogrzewanie węglem jest bardzo tanim systemem grzewczym. W dzisiejszych czasach kotły na tego typu opał są bardzo nowoczesne i wygodne w obsłudze. Są bardzo wydajne, co pozwala na oszczędności. Mają miarkownik ciągu i automatycznie regulują dopływ ciepła do pieca. Dużym plusem takich pieców jest łątwy dostęp do opału. Regularnie trzeba dokładać do pieca. Drewno to ekologiczny opał nieszkodliwy dla środowiska.
Zasypowe kotły są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Ekogroszek, któy do nich wsypujemy jest czysty i jego składowanie jest prostsze niż węgla czy drzewa. Kotły ekogroszek, mają zamontowany podajnik paliwa, nawiew i palnik retortowy, który spala węgiel. Cała maszyna w odpowiednim ustawieniu sama sprawia nadzór nad paleniskiem.
Alternatywą do węgla są ekologiczne palety drzewne. Pozostaje z nich mała ilość popiołu, a dodatkowo jest on wykorzystywany jako nawóz. Piece na takie palety, również w automatyczny sposób nadzorują całą pracę paliwa i kotła.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: