Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Woman holding PLN bills and house model over white.Biorąc kredyt na mieszkanie, musimy ponosić dodatkową opłatę za jego ubezpieczenie. Istnieją dwa rodzaje takiego ubezpieczenia: obowiązkowe i dobrowolne.
Ubezpieczenie obowiązkowe płaci się od momentu podpisania umowy kredytowej z bankiem do czasu gdy bank otrzyma zabezpieczenie w postaci zakupionej przez nas nieruchomości. Bank wymaga od nas, aby mieszkanie było ubezpieczone od zdarzeń losowych i pożaru. Jest to bardzo duży koszt, dlatego też wszystkie instytucje zajmujące się ubezpieczeniami mieszkaniowymi są przygotowane na tego typu okoliczności. Bardzo często agenci ubezpieczeniowi wyliczając polise, pytają się o to czy jest ona „dla banku”.
Ubezpieczenie dobrowolne, o którym wspomniano wcześniej, obejmuje nieprzewidziane sytuacje życiowe, są to np. śmierć osoby, która zaciągnęła kredyt. W takim przypadku, bank ma pewność że ubezpieczyciel spłaci wszelkie długi, a rodzina kredytobiorcy nie będzie zadłużona. Kolejnym przypadkiem, który jest obejmowany przez ubezpieczenie dobrowolne to utrata pracy. Bank również ma wtedy stuprocentową pewność spłaty rat kredytu przez ubezpieczyciela.
Koszty zakupu mieszkania są więc bardzo duże, a wszelkie sprawy z tym związane mogą wydawać się skomplikowane. Najlepiej jest więc zgłosić się do doradcy finansowego, który przeanalizuje naszą zdolność kredytową, co pozwoli na dokładną analizę tego czy stać nas na zakup nowej nieruchomości.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: