Wybór mebli i inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby

Wybór mebli i inne rozwiązania pomocne w meblowaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być wielkim pokojem, by magazynować w niej wszystkie rzeczy i zachować w nich porządek. Równie dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. Możemy ją wówczas odizolować drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i dalej będzie ona wyśmienicie pełnić swoje zadanie.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane rzeczy to istotny czynnik, który wpływa na wnętrze garderoby. To, czy w naszej garderobie znajdzie się wiele regałó, szuflad lub może drążków na wieszaki zależy od posiadanych ubrań. Myśląc o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na jakieś urządzenia, takie jak żelazko bądź deska do prasowania.

Jeśli posiadamy niedużo przestrzeni na garderobę, rewelacyjnym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć przestrzeń zarówno na nasze ubrania, jak i różne dodatki. Warto rozważyć zakup mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z wytwarzania bardzo ładownych szaf ubraniowych. Doskonałą decyzją jest też ładowna szafa narożna, która zwiększy ilość niezbędnego miejsca do magazynowania naszych rzeczy.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli na powiększenie przestrzeni użytkowej w Twojej garderobie jest wstawienie drzwi przesuwnych. Jest to osobny pokój. Dzięki temu zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do uchylenia klasycznych drzwi. W takiej sytuacji możemy wybrać dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę należy mieć na uwadze, że wybór właściwych mebli nie wystarczy. Musimy zadbać też o oświetlenie. Bardzo istotne jest, żeby światło docierało do wszelkich półek i zakątków pokoju. W przypadku sporych przestrzeni powinniśmy skupić się także na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej ilości światła. Dobrze jest rozważyć kupno LED-ów. Wykorzystują one mało energii oraz można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż mają one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pokój, ale także umożliwi swobodne przeglądanie się podczas wybierania ubrań. Jeśli nie posiadamy miejsca na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla małych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: